My ženy

Kdo jsme a co děláme?

Kdo jsme a proč to děláme?

Jsme ženy, děláme, co nás baví, a jsme v tom dobré. Chceme o tom mluvit a inspirovat třeba právě vás.

Nejdřív práce, potom zábava, říkávaly naše babičky. Možná jste si z toho odnesly, že práce a zábava nikdy nejdou ruku v ruce a vždycky si budou tak trochu protiřečit. Zamyslely jste se ale někdy nad tím, jak by se vaše práce mohla stát zároveň i koníčkem nebo koníček vaší prací a že by to všechno navíc mohlo být zábavné a úspěšné? Ano? Potom jste tu správně! Na příbězích žen, které se nenechaly odradit překážkami na cestě za svými sny, vám ukážeme, že nic není nemožné. Chce to jen odvahu vyjít.

Jak to děláme?

Dáváme dohromady ženy, které se nebály, vyšly a dnes dělají to, co je baví, a jsou v tom dobré. Některé dokonce velmi dobré, prostě úspěšné, nejlepší, výjimečné. A protože inspirace je hlavní motor nás všech a nikdy jí není dost, pořádáme inspirativní večery. O ženách, pro ženy, s ženami, které už ušly pořádný kus cesty a dnes mohou s klidem říci, že žijí (a pracují) svůj sen.

Zakladatelka & kreativní duše projektu

Petra Chadimová

Po ukončení studia ekonomie a managementu jsem se několik let pohybovala v oblasti startupů a začínajících podnikatelů a věnovala se především organizaci vzdělávacích, networkingových a dalších business akcí, konferencí a také propagaci podnikání mezi studenty Západočeské univerzity. Přes dva roky jsem působila v realizačním týmu Plzeňského business kotle - platformy plzeňských podnikatelů a startupistů.

V roce 2015 jsem otevřela se svým manželem taneční školu DanceFlow, kde společně vedeme kurzy pro páry i jednotlivce, organizujeme veřejné tančírny, navrhuji taneční oblečení a hlavně učím, jak si tanec užít. V roce 2017 jsem se rozhodla odejít z "klasické práce", naplno zapracovat na svých snech a dnes už se věnuji pouze vlastním projektům.

Žít své sny je pro mě základem spokojeného a smysluplného života. Přála bych každému, aby dělal, co ho baví, a naopak - svou práci miloval, rozdával radost a tím prospíval svému okolí. Projekt My ženy pro mě znamená příležitost podpořit ženy na cestě za jejich sny, inspirovat a vytvořit prostor k osobnímu rozvoji, ke vzájemné spolupráci a sounáležitosti.

Spoluzakladatelka & moderátorka

Alena Ptáčníková

Jsem věčný optimista. Věřím, že vše, co prožíváme, má svůj smysl a že každé setkání může být něčím magické. Každý si píšeme vlastní příběh, který se více či méně prolíná s druhými a nakonec se vždy kruh krásně uzavře. Mým nejbáječnějším obohacením a obrovskou studnicí (sebe)poznání je má dcera, se kterou máme velmi otevřený a upřímný vztah. Jsem "všudezdejší", miluji cestování, několikrát jsem delší dobu pobývala a studovala ve Francii, deset let jsem strávila na cestách jako průvodkyně a delegátka. Přitom každá kultura mne něco naučila, něco mi odhalila a v něčem mne posunula.

Jsem zapálená sportovkyně. Bez sportu, tance, zpěvu, přátel a rodiny si nedovedu představit svůj život. Jako školitelka umožňuji lidem hravou formou objevovat techniky jak pracovat s osobním nastavením, s využitím času, jak naslouchat a komunikovat, jak být v harmonii sám se sebou i v rámci našeho okolí. Zajímám se o celostní medicínu a o vše, co uměly naprosto přirozeně ještě naše babičky: radovat se z maličkostí každodenního života, používat bylinky a selský rozum, mít srdce otevřené a potkávat se s lidmi bez předsudků a s chutí se od nich učit.

To, co dělám, mne musí bavit, abych cítila v dané věci naplnění, uspokojení a radost. A moderování večerů v projektu My ženy takovou radostí opravdu je.

Produkční

Alena Palkosková

Od středoškolských let se věnuji vzdělávání předškolních dětí, což se po studiu na vysoké škole stalo také mým povoláním. Během zdravotnických studií jsem si vyzkoušela také práci zdravotní sestry, nakonec jsem však dokončila vysokou školu vzdělávání dětí a dnes pracuji jako učitelka v mateřské škole.

V rámci projektu My ženy se podílím na produkci akcí a starám se o dobrou náladu celého týmu. :-)

Práce v realizačním týmu mě velmi baví, umožňuje mi poznat zajímavé lidi a také se přiučit novým věcem.
Díky projektu My ženy si uvědomuji, jak důležité je pracovat sama na sobě, na svých cílech a snech, a věřím, že naše inspirativní akce pomohou ostatním jít svou vlastní cestou.Fotograf & produkční

Jiří Chadim

Jiřík je jediný mužský člen našeho týmu. Možná by se na první pohled mohlo zdát, že My ženy žádného muže nepotřebujeme. Ale opak je pravdou! Je to jako v životě. I když se někdy tváříme, jak moc jsme soběstačné, je mužský princip nedílnou součástí našeho světa.

Milujeme jeho fotky a mužský pohled na věc - nejen skrze hledáček foťáku :-) Jiřík vnáší do projektu důležitou vyváženost a energii, pomáhá s produkčním a technickým zajištěním akcí, a tak je nepostradatelným členem týmu.

"Dalo by se říci, že jsem další spoluzakladatel... Spolu s Petruškou jsme formát tohoto projektu připravovali už rok před konáním první akce - inspirativní talk show.
Projektu jsem dal na začátku roku 2017 konečně zelenou a tím velkou příležitost nejen pro svou ženu, ale i ostatním lidem, jít si za svým snem. Tehdy jsem si uvědomil, že pokud chce člověk něco velkého dokázat, musí se vydat na cestu, i když nezná její cíl a nesmí se bát strachu vystoupit ze své komfortní zóny."Konzultantka komunikace a marketingu

Šárka Štočková

Po studiu novinařiny jsem se vydala prozkoumat mediální vody (Lidové noviny, Česká televize), aby mě rozum a instinkt nakonec zavedly do vod mnohem rozbouřenějších - do PR. Schválně - víte, co to je? Zkratku public relations asi rozklíčuje každý, ale zjednodušeně - mým denním chlebem je vymýšlení komunikačních strategií pro klienty z různých oblastí (v poslední době to byly nejčastěji průmyslové firmy), zkrátka komunikace směrem k veřejnosti ve všech jejích formách a rozmanitosti. A když už mám profi komunikování prostě dost (i to se stává), uchyluji se hledat inspiraci ke svým nejmilovanějším - cestování, józe, manželovi, malému synkovi a přátelům - a většinou ji nacházím. :-)

A jak jsem se dostala k projektu My ženy? Tak nějak přirozeně, u kafe s nejlepší kámoškou z gymplu Petrou, která celý projekt vymyslela. A řekly jsme si, že bychom tu sílu gymnaziálních tandemů mohly obnovit a hlavně předávat dál.