Ohlédnutí za inspirativní talkshow My ženy vol. 6

My ženy vol.6

V pátek 22. června se konala již šestá inspirativní talkshow My ženy. Původně jsme plánovali letní večírek pod širým nebem na Andělském dvorku. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme jej ale museli přesunout dovnitř - Anděl Music Club nám poskytl příjemné prostory. I přes tuto změnu se tento večer zařadil mezi ty nejlepší!

Markéta Bibzová - autorka barevných náušnic Flowerski

Jako prvního hosta jsme uvítali Markétu Bibzovou, krásnou těhulku v jednoduchém outfitu - černé maxi šaty, džínová bunda a modré FLOWERSKI.

Markéta je autorkou náušnic podle outfitu, vsadila na jednoduchost ve více barvách. “Chtěla jsem, aby je moje zákaznice nenazývaly náušnice, ale Flowerski,” říká Markéta, která po gymnáziu studovala vysokou školu ekonomického zaměření. Mezi její koníčky vždy patřily tvořivé práce, např. malování a floristika, a během studia na VŠ si místo letní brigády přivydělávala prodejem vlastnoručně vyrobených náušnic z polymerové hmoty. Tenkrát se jednalo o zvířátka. Flowerski se zrodily v době, kdy po autonehodě potřebovala peníze na opravu auta. Ze začátku je vyráběla sama a to ve 20 základních barvách. Dnes si můžeme vybrat téměř z 50 barev. Výrobu Markéta přenechala svým zaměstnankyním - maminkám na mateřské dovolené. S chodem firmy jí pomáhá také sestra a externí účetní. Vždy chtěla podnikat jako její tatínek, ale i přesto, že se jí daří, nechce opustit své zaměstnání. Flowerski jsou na světě již třetím rokem a protože je o ně velký zájem nejen v České republice, ale i v Německu nebo ve Švýcarsku, možná se dočkáme zahraničního e-shopu.

A z čeho měla Markéta největší radost za ty 3 roky existence Flowersek?

"Obrovskou radost jsem měla z toho, když si je po 2 letech vzala moje maminka."

Monika Benešová - cestovatelka, která sama pokořila Pacifickou hřebenovku

Monika Benešová v roce 2017 absolvovala Pacific Crest Trail - Pacifickou hřebenovku dlouhou 4300 km. Sama se představila jako "brepta z malého města na Vysočině, která se rozhodla splnit svůj sen". Vystudovala žurnalistiku v Praze, které se věnovala i v zaměstnání. Pražský život jí ale nesedl, semlel ji, nechala se jím strhnout. Ze špatné životosprávy začala mít obrovské střevní problémy a doktoři jí diagnostikovali alergii na mléko, lepek a sóju. Kvůli svému zdravotnímu stavu se začala bát lidí, přestala chodit ven, smát se a uzavřela se do sebe.

Jednoho dne si řekla, že takhle dál žít nemůže a rozhodla se vydat na PCT. Absolvovala kurz přežití, její trénink spočíval v procházkách po lese se zátěží na zádech. Na trail vyrážela o 15 kg hubenější, než byla její běžná váha. Jakmile se ocitla v divočině a opustila komfortní zónu, začaly se dít zázraky, její zdravotní stav se zlepšoval a nyní jsou její alergie o 80% lepší. Podle Moniky je na PCT těžký každý den. První měsíc je o fyzické kondici jedince, zbylé měsíce o psychice. PCT zdolala za pět měsíců, ale její příběh na jejím konci v Kanadě neskončil. Prostopovala zpátky celé USA.

A její rada pro šťastný život?

"Stačí se rozhodnout a všichni můžeme být šťastní."

Jana Skalová - dětská fyzioterapeutka a lektorka vědomého pohybu

Vždy ji bavila psychologie, ale na vysněnou školu ji nepřijali. Díky tomu se dostala na obor rehabilitační pracovnice. Nejprve pracovala v lázeňském domě v Karlových Varech, poté v Plzni ve Fakultní nemocnici jako dětská fyzioterapeutka, a to na všech dětských odděleních. Právě práce s dětmi, a hlavně těmi nejmenšími, ji vedla k jinému přístupu ke svým pacientům.

"Odevzdala jsem zdravotnické ego a dělám vše s láskou a pokorou."

Po několika letech měla potřebu odejít z nemocnice a dostala nabídku na soukromou ordinaci v rámci nově otevíraného centra celostní péče.

Kromě dětské fyzioterapie se Jana věnuje také vědomému pohybu, jehož podstatou je učit se rozumět svému tělu a vyhovět mu. K vědomému pohybu se dostala shodou okolností. Když ji zemřela maminka, která pro ní znamenala oporu, vyhřezla se jí plotýnka. Dostala se do Brna, kde začala cvičit tai-chi, které ji uchvátilo. Podle Jany bychom měli věřit sami sobě, věřit intuici, kterou v sobě máme již od narození, ale výchovou o ni přicházíme.

"Nevyžádané rady nedávám."

Takový byl večer My ženy. Děkujeme všem, kteří jej strávilli s námi a těšíme se na další setkání! :-)
Za tým My ženy
Zuzka

Fotogalerie

My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6 My ženy vol. 6

Další fotografie najdete na našem Facebook profilu >>>

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli: