Ohlédnutí za inspirativní talkshow My ženy vol. 4

My ženy vol.4

Náhody neexistují a vesmírná logistika je opravdu dokonalá. O tom jsme se mohli přesvědčit na únorové inspirativní talkshow My ženy vol.4, která proběhla v úterý 27. února 2018 tentokrát v prostorách Moving Station. Vše bylo a plynulo, jak mělo.

Tento večer byl svým způsobem oproti předchozím výjimečný - nejen že jsme přivítali čtyři hosty, ale také poprvé jsme mezi nimi měli muže. Talkshow se zúčastnila Martina Košanová, která vede oddělení PR a marketingu ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje a zároveň Centrum španělské kultury a vzdělávání, dále Michal Brozman - kouč, spisovatel a autor několika knih pro ženy, a nakonec Barbora Chuecos - generální ředitelka kosmetické společnosti Mary Kay pro ČR a SR, spolu se svým manželem Ernestem Chuecos.

Martina Košanová

Jak žít spokojený život na dvou židlích? Jaké to je mít dvě odlišné profese, být v nich něco platná a ještě stíhat rodinu, dobrovolničení a charitativní projekty? Nejen o tom jsme si povídaly s Martinou, která se věnuje PR a akcím pro veřejnost ve Studijní knihovně Plzeňského kraje, řídí Centrum španělské kultury, pořádá mezinárodní festival Flamencopa a věnuje se dalším charitativním aktivitám.

"Je k tomu dlouhá cesta plná práce a vlastního přesvědčení o tom, co je správné a kde jsou vlastně hranice mezi soukromým a pracovním životem."

Čeština je její život a její láska. Od výuky komunikace, přes psaní slovníků českého jazyka, korektury a redakční práce, PR, propagaci čtení a čtenářství, biblioterapii až po hodiny tvůrčího psaní. Přiváží do Plzně spisovatele, režiséry, malíře, osobnosti, které mají co říct, a učí lidi vnímat knihovny jako příjemná místa setkávání. Učí knihovny vnímat se jako službu lidem. A učí sebe vším, co dělá.

Setkání s Martinou bylo velmi obohacující a inspirující. To, co všechno dělá, s jakým nasazením a nadšením, je důkazem toho, že veškerá omezení jsou často jen v naší hlavě. Když chceme a najdeme v tom smysl, dokážeme toho opravdu hodně.

Michal Brozman

Michal vyprávěl svůj životní příběh, o své rodině a dětském snu léčit lidi - o tom, jak jako dítě začal hrát fotbal a v dospělosti se stal profesionálním fotbalistou. Po několika úrazech dospěl k závěru, že fotbal pro něj nebude to pravé. Věnoval se četbě jiných článků a knih než doposud. Začal více a jinak přemýšlet a zapisovat si svoje pocity, emoce. Až z toho vznikla kniha.

"Do knih dávám, co cítím. Když tu knihu někdo čte, tak u toho třeba brečí. A lidé mi pak píší zpětně. Jaktože jste psal o mém životě? A já jim řeknu, protože neexistuje rozdíl mezi mnou a vámi. Jediný rozdíl je v tom, že já se o tom nebojím mluvit a psát."

Michal se ve svých knihách zaměřuje především na emoce, pocity, lásku a partnerské vztahy.

"Pro mě je důležité cítit se dobře, pak to nemůžu nikdy ztratit. To je ta finta."

I přes několik životních zápletek se Michal v dospělosti vrátil ke svému snu z dětství. Dnes opravdu lidi léčí - otvírá jim srdce a vlastně i oči, jak sám uvedl.

Manželé Barbora a Ernesto Chuecos

Barbora Chuecos působí téměř 20 let jako generální ředitelka kosmetické firmy Mary Kay pro Českou a Slovenskou republiku. Dlouhodobě ji naplňuje osobnostní rozvoj a práce s lidmi a jejich vnitřním potenciálem. Zajímá ji charita a dobrovolnictví, se svou fenkou Brusinkou se věnuje canisterapii. Fascinuje ji svět autismu. Miluje svoji práci a za svůj největší životní úspěch považuje svoji rodinu. V roce 2011 zvítězila v hlasování čtenářů iHned.cz v rámci ankety TOP 25 žen českého byznysu. Dnes navíc působí jako mentorka v několika vzdělávacích a rozvojových projektech se zaměřením na ženy v byznysu.

Barbora zmínila těžké začátky americké firmy na českém trhu, které se však podařilo překonat a firma se zde dobře uchytila.

"V Mary Kay chceme, aby se každá žena cítila dobře, díky kosmetice, ale hlavně, aby se cítila dobře uvnitř."

Barbora svoji práci příliš neřešila. Bavil ji marketing a tomu se věnovala několik let. Pak přišla nabídka do Mary Kay. Život si však představovala trochu jinak. Chtěla rodinu, muže, děti…

"Já si nemyslím, že jsme šťastní jenom díky práci. Takže vlastně já jsem byla velmi nespokojená se svým životem, protože ta jedna část mi tam nedobře fungovala."

Do Plzně přijela spolu se svým manželem Ernestem, který pochází z Venezeuly a věnuje se venezuelské hudbě. Společně jsme si povídali především o jejich synu Ángelovi, kterému byl v raném dětství diagnostikován autismus. Svého syna vnímají jako učitele bezpodmínečné lásky a autismus jako příležitost být šťastnější. Inspirací i oporou jim byl americký program Son Rise, který již využilo nepřeberné množství rodin na celém světě. Barbora s Ernestem založili vlastní projekt Autismus jako dar, v rámci něhož si s jejich Ángelem hrají dobrovolníci a dávají tak příležitost k většímu pochopení, respektu a rozvoji bezpodmínečné lásky.

Děkujeme všem, kteří přišli strávit pohodový a inspirativní večer - těší nás, že můžeme inspirovat nejen ženy, ale i muže :-) Děkujeme našim vzácným hostům, s jakou upřímností a otevřeností sdíleli své osobní příběhy a otevřeli mnohdy velmi hluboká témata...

Děkujeme za příjemnou a velmi vřelou atmosféru, vaši zpětnou vazbu a dojmy. Děkujeme partnerům akce - za jejich podporu a péči, kterou nám během celého večera věnovali: manželům Procházkovým z Vinety ART, DanceFlow Fashion, a Tereze Vodičkové a jejímu týmu nezávislých kosmetických poradkyň Mary Kay.
Tým My ženy

Fotogalerie

My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4 My ženy vol. 4

Další fotografie najdete na našem Facebook profilu >>>

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli: